Voorpublicatie van de ontwerpregeling tot wijziging van de Regeling ggo
Via dit nieuwsbericht brengen wij u op de hoogte van het voornemen van het Ministerie van IenW om de Regeling ggo 2013 per 01-01-2023 te wijzigen.
Via dit nieuwsbericht brengen wij u op de hoogte van het voornemen van het Ministerie van IenW om de Regeling ggo 2013 per 01-01-2023 te wijzigen.
Werkt uw organisatie met genetisch gemodificeerde organismen (ggo’s) die in het milieu worden geïntroduceerd? En gaat u voor deze werkzaamheden een aanvraag indienen?
Afgelopen jaar heeft het RIVM gewerkt aan een mooie set onderwijsproducten over bioveiligheid en Safe-by-Design binnen biotechnologie.
Het Besluit en de Regeling ggo 2013 is op 1 maart 2020 alweer 5 jaar van kracht. Momenteel blijkt er nog steeds onduidelijkheid te bestaan over de interpretatie van 1 maart 2020.
Op 19 en 20 november 2019 kwamen 39 biologischeveiligheidsfunctionarissen (BVF-en) naar het RIVM voor de tweedaagse BVF-cursus die jaarlijks gegeven wordt.
Vanaf 8 mei 2017 kunt u het 2.8 verzoek in combinatie met daaropvolgende kennisgevingen (I en II-k) en/of vergunningaanvragen (II-v en III), of wijzigingen hierop, in één keer indienen
Op 22 december 2016 is het project ‘Oplossen knelpunten Besluit ggo 2013’ afgerond en is het eindrapport opgeleverd.
Per 1 januari 2017 is de wijzigingsregeling in werking getreden. Het ministerie van IenW heeft de wijzigingsregeling op 14 december 2016 gepubliceerd in de Staatscourant (Stcrt. 2016, 67577).
De digitale openbaarheid van alle ingeperkt gebruik (IG) dossiers, die zijn ingediend vanaf 1 maart 2015, is uitgesteld tot begin februari 2017.
Vanaf begin december 2016 zijn ingeperkt gebruik dossiers, die vanaf 1 maart 2015 zijn ingediend, ook digitaal inzichtelijk via de vergunningendatabase van Bureau GGO.