DNA

Sinds 21 juli 2025 is de eerste versie van het digitale portaal van Bureau GGO genetisch gemodificeerd organisme (genetisch gemodificeerd organisme ) beschikbaar. Dit portaal biedt aanvragers een veilige en efficiënte manier om digitaal te communiceren met Bureau GGO. Daarnaast heeft u toegang tot eerdere correspondentie, waardoor u altijd beschikt over een actueel en compleet overzicht van uw dossiers.

Meer informatie over het portaal vindt u in onze eerdere berichtgeving.

Heeft u vragen of ondervindt u problemen bij het gebruik van het portaal? Raadpleeg dan eerst de gebruikershandleiding of de FAQ. Wordt uw vraag daar niet beantwoord, dan kunt u uiteraard contact opnemen met Bureau GGO.

Update gebruikershandleiding 

Naar aanleiding van de livegang van het portaal zijn bij Bureau GGO diverse vragen binnengekomen over het gebruik ervan. Op basis van deze input is de gebruikershandleiding aangepast en verduidelijkt op de volgende punten:

  • Stap 4: Personen met een EH3-erkenning én een machtiging namens hun organisatie kunnen inloggen. De contactgegevens die zichtbaar zijn in het portaal behoren bij de organisatie, niet bij de individuele gebruiker.
  • Stap 22: Bij het indienen van een nieuwe aanvraag of wijziging moeten alle betrokken personen, inclusief hun rol, worden opgegeven. Dit sluit aan bij de manier waarop voorheen persoonsgegevens in het vertrouwelijke deel van de aanvraag werden ingediend.
  • Stap 30: Het proces rond gegevensverwerking is geoptimaliseerd. Persoonsgegevens worden nu los van de inhoudelijke gegevens (zoals informatie over ggo’s en werkzaamheden) verzameld. Door deze wijziging is het uploaden van het bestaande persoonsgegevensformulier niet meer nodig. Ook hoeft géén koppelcode meer te worden ingevuld bij reguliere formulieren voor Ingeperkt gebruik.
  • Stap 40: De bestaande aanlevereisen voor documenten, zoals het gebruik van PDF/A-formaat, blijven ongewijzigd.

De nieuwste versie van de gebruikershandleiding is te vinden op de pagina’s ‘Contact’ en ‘FAQ’ op onze website.

Pagina met ‘veel gestelde vragen’ (FAQ) aangevuld

Op de FAQ-pagina, onder ‘hoe krijg ik toegang tot het digitale portaal’ vindt u uitgebreide informatie over het gebruik van het portaal. Deze pagina is onlangs aangevuld met onder andere:

  • Een toelichting op de communicatie via het portaal;
  • Uitleg waarom per entiteit (persoon of organisatie) maximaal één e-mailadres kan worden gekoppeld.

1 november 2025 portaal verplicht

Tot 1 november 2025 geldt een overgangsperiode waarin u aanvragen kunt indienen via het portaal, de Berichtenbox of per e-mail. Wij adviseren u nadrukkelijk om nu al gebruik te maken van het portaal. Vanaf 1 november kunnen aanvragen uitsluitend nog via het portaal worden ingediend. 

Vervolgontwikkeling van het portaal

Nieuwe functionaliteiten zullen gefaseerd aan het portaal worden toegevoegd, waarbij op termijn ook integratie met interne systemen mogelijk wordt. De focus van deze uitbreidingen ligt met name op het verbeteren van de verwerking van inhoudelijke aanvraaggegevens.

Bureau GGO zal u via de gebruikelijke communicatiekanalen op de hoogte houden van deze ontwikkelingen.